1974 - משחקי אסיה - טהר...משחקי אסיה - טהראן 19741974 - משחקי אסיה - טהראן 1974קרא עוד
חזרהעריכה
פרטים (6)
נבחרת הכדורסל של ישראל - זהב במשחקי אסיה...
אסתר רוט שחמורוב - טהראן 1974...
דן ברנר - מדליות זהב וארד בשחייה - משחקי...
יאיר ורטהיימר ופואלינה פסחוב פלד - מדליי...
דן ברנר - מדליות זהב וארד בשחייה - משחקי...
אורית אברמוביץ' - מדליית זהב בקפיצה לגוב...
משחקי אסיה - טהראן 1974
המשלחת הישראלית הגדולה אי פעם למשחקי אסיה, 61 ספורטאים, נשלחה למשחקים בטהראן באותה שנה וחזרה עם מספר שיא של מדליות - 19. אתלטיקה
אורית אברמוביץ' - מדליית זהב - קפיצה לגובה (1.78 מטר)
אסתר רוט שחמורוב
מדליית זהב - ריצת 100 מטר (11.90 שניות) מדליית זהב - ריצת 200 מטר (23.79 שניות) מדליית זהב - ריצת 100 מטר משוכות (13.31 שניות)
חנה שזיפי
מדליית ארד - ריצת 1500 מטר (4:31.00 דקות)
יובל וישניצר
מדליית כסף - ריצת 5000 מטר (14:21.50 דקות)
הרמת משקולות
שלמה בן לולו
מדליית כסף - הנפה (משקל עד 110 ק"ג) מדליית ארד - כללי - 302.5 ק"ג (משקל עד 110 ק"ג)
עדי ברנה
מדליית ארד - הנפה (משקל עד 90 ק"ג) מדליית ארד - דחיקה (משקל עד 90 ק"ג) מדליית ארד - כללי - 270.0 ק"ג (משקל עד 90 ק"ג)
טניס
פאולינה פלד מדליית כסף - בטורניר ליחידות
יהושע שלם מדליית ארד - בטורניר ליחידים
מדליית זהב - פאולינה פלד ויאיר ורטהיימר - זוגות מעורבים
כדורגל
מדליית כסף
מאמן: דוד שווייצר. שחקנים: משה אוננה, מנחם בלו, גידי דמתי, יצחק ויסוקר, אברהם לב, אלי לוונטל, יואל מסורי, מאיר נמני, שייע פייגנבוים, צבי רוזן, ישעיהו שווגר, מושיק שווייצר, שלום שוורץ, יצחק שום.
סיבוב ראשון ישראל – מלזיה - 8 - 3 ישראל - הפיליפינים – 0 – 0 ישראל - יפן 3 - 0
סיבוב שני ישראל – בורמה - 3 - 0 ישראל – צפון קוריאה - 2 - 0 ישראל – כווית - 2 - 0
גמר ישראל – איראן - 0 - 1
כדורסל
מדליית זהב מאמן: אברהם חמו. שחקנים: שמואל אבישר, יעקב אייזנר, מוטי ארואסטי, טל ברודי, מיקי ברקוביץ', שמריהו זסלבסקי, בועז ינאי, אביגדור מוסקוביץ', איתמר מרזל, שמואל נחמיאס, חנן קרן, שוקי שוורץ.
בתים מוקדמים ישראל – פיליפינים - 122 - 73 ישראל – פקיסטן - 2 - 0 ישראל - דרום קוריאה - 116 - 93 ישראל – יפן - 100 - 68
חצי גמר ישראל – פיליפינים - 123 - 101
גמר ישראל – דרום קוריאה - 92 - 85
סיוף
מדליית ארד - רומח קבוצתי (נורית כרמי, נילי דרורי, ענבר גיא, אורלי שרייבר)
שחייה
נאוה כגן מקום רביעי, 100 מטר חזה (1:21.45 דקות) מקום חמישי, 200 מטר חזה (2:56.15 דקות)
תמר מייסנר מקום חמישי, 200 מעורב אישי (2:43.84 דקות) ממקום שביעי, 100 מטר חזה (1:23.72 דקות) מקום שביעי, 200 מטר חזה (3:03.49 דקות)
דן ברנר מדליית זהב - 100 מטר חופשי (55.56 שניות) מדליית ארד - 200 מטר חופשי (2:02.61 דקות)
עדי פרג מקום רביעי, 100 מטר פרפר (1:00.81 דקות) מקום רביעי, 200 מטר פרפר (2:12.49 דקות) מקום חמישי, 200 מטר חופשי (2:05.33 דקות) מקום שישי, 100 מטר חופשי (57.56 שניות)
מייק גרינשפן מקום חמישי, 100 מטר פרפר (1:01.14 דקות)
מציג פריט: - מתוך 6
נבחרת הכדורסל של ישראל - זהב במשחקי אסיה בטהראן 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
אסתר רוט שחמורוב - טהראן 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
דן ברנר - מדליות זהב וארד בשחייה - משחקי אסיה 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
יאיר ורטהיימר ופואלינה פסחוב פלד - מדליית זהב בזוגות מעורבים - טניס - טהראן 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
דן ברנר - מדליות זהב וארד בשחייה - משחקי אסיה 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
אורית אברמוביץ' - מדליית זהב בקפיצה לגובה - משחקי אסיה בטהראן 1974
קרא עוד
קרדיטים: הספר - 40 שנות ספורט בישראל - ישראל פז וד"ר אוריאל זמרי
משחקי אסיה - טהראן 1974
המשלחת הישראלית הגדולה אי פעם למשחקי אסיה, 61 ספורטאים, נשלחה למשחקים בטהראן באותה שנה וחזרה עם מספר שיא של מדליות - 19.
אתלטיקה
אורית אברמוביץ' - מדליית זהב - קפיצה לגובה (1.78 מטר)
אסתר רוט שחמורוב
מדליית זהב - ריצת 100 מטר (11.90 שניות)
מדליית זהב - ריצת 200 מטר (23.79 שניות)
מדליית זהב - ריצת 100 מטר משוכות (13.31 שניות)
חנה שזיפי
מדליית ארד - ריצת 1500 מטר (4:31.00 דקות)
יובל וישניצר
מדליית כסף - ריצת 5000 מטר (14:21.50 דקות)
הרמת משקולות
שלמה בן לולו
מדליית כסף - הנפה (משקל עד 110 ק"ג)
מדליית ארד - כללי - 302.5 ק"ג (משקל עד 110 ק"ג)
עדי ברנה
מדליית ארד - הנפה (משקל עד 90 ק"ג)
מדליית ארד - דחיקה (משקל עד 90 ק"ג)
מדליית ארד - כללי - 270.0 ק"ג (משקל עד 90 ק"ג)
טניס
פאולינה פלד
מדליית כסף - בטורניר ליחידות
יהושע שלם
מדליית ארד - בטורניר ליחידים
מדליית זהב - פאולינה פלד ויאיר ורטהיימר - זוגות מעורבים
כדורגל
מדליית כסף
מאמן: דוד שווייצר.
שחקנים: משה אוננה, מנחם בלו, גידי דמתי, יצחק ויסוקר, אברהם לב, אלי לוונטל, יואל מסורי, מאיר נמני, שייע פייגנבוים, צבי רוזן, ישעיהו שווגר, מושיק שווייצר, שלום שוורץ, יצחק שום.
סיבוב ראשון
ישראל – מלזיה - 8 - 3
ישראל - הפיליפינים – 0 – 0
ישראל - יפן 3 - 0
סיבוב שני
ישראל – בורמה - 3 - 0
ישראל – צפון קוריאה - 2 - 0
ישראל – כווית - 2 - 0
גמר
ישראל – איראן - 0 - 1
כדורסל
מדליית זהב
מאמן: אברהם חמו.
שחקנים: שמואל אבישר, יעקב אייזנר, מוטי ארואסטי, טל ברודי, מיקי ברקוביץ', שמריהו זסלבסקי, בועז ינאי, אביגדור מוסקוביץ', איתמר מרזל, שמואל נחמיאס, חנן קרן, שוקי שוורץ.
בתים מוקדמים
ישראל – פיליפינים - 122 - 73
ישראל – פקיסטן - 2 - 0
ישראל - דרום קוריאה - 116 - 93
ישראל – יפן - 100 - 68
חצי גמר
ישראל – פיליפינים - 123 - 101
גמר
ישראל – דרום קוריאה - 92 - 85
סיוף
מדליית ארד - רומח קבוצתי (נורית כרמי, נילי דרורי, ענבר גיא, אורלי שרייבר)
שחייה
נאוה כגן
מקום רביעי, 100 מטר חזה (1:21.45 דקות)
מקום חמישי, 200 מטר חזה (2:56.15 דקות)
תמר מייסנר
מקום חמישי, 200 מעורב אישי (2:43.84 דקות)
ממקום שביעי, 100 מטר חזה (1:23.72 דקות)
מקום שביעי, 200 מטר חזה (3:03.49 דקות)
דן ברנר
מדליית זהב - 100 מטר חופשי (55.56 שניות)
מדליית ארד - 200 מטר חופשי (2:02.61 דקות)
עדי פרג
מקום רביעי, 100 מטר פרפר (1:00.81 דקות)
מקום רביעי, 200 מטר פרפר (2:12.49 דקות)
מקום חמישי, 200 מטר חופשי (2:05.33 דקות)
מקום שישי, 100 מטר חופשי (57.56 שניות)
מייק גרינשפן
מקום חמישי, 100 מטר פרפר (1:01.14 דקות)